BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: ‘0 aukštas’ kategorija

Baigėm 0 aukštą!

2010-07-28

Šiandien oficialiai baigėm 0 aukštą. Tris kart valio!!!

Po perdangos išbetonavimo, sekė kelių dienų perdangos laistymas. Ne tas, kur tuščius butelius kaupia, o tas kur vandenį iš šulinio siurbia ir neduoda jo agurkam ir pomidoram. Keturias dienas laistėm perdangą, penktą lietus užlijo ir jau laistyt nebereikėjo. Tai nuėmėm visas plėveles ir jau pradėjom blokelius neštiot.

Bet lietus pasirodė toks nemažytis,o tikra vasariška tropinė liūtis ir mūsų būsima vonia tikrąją to žodžio prasme pavirto vonia.

Užbetonuot, tai užbetonavom, bet vandens nubėgimo nepadarėm… Vanduo parodė, kad nelabai lygiai užbetonavom arba perdanga kiek sulinko arba nuolydis gavosi. Nors teoriškai ant to betono negalima nieko dėt dar 28 dienas. Aišku, mes lietuviai ir naiviai tikim, kad viskas bus gerai, nes per didelė prabanga tiek laiko laukti, kai vasara tokia trumpa.

Pamatę kaip semia vanduo perdangą ir kaip sėkmingai tas vanduo teka pro skylę skirtą laiptams vyrai suskubo nuimti klojinius. Gi reikia saugot OSB plokštes, kad nesupūtų nuo drėgmės.

Taigi šiandien bandėm ardyt klojinio konstrukciją iš vidaus. Pasirodo ne taip paprasta, kaip sako viena rusiška patarlė - ломать, не строить.

Negalima vienu metu nuimti visų pastolių, nes grius lentos virš jų, o su jomis ir OSB plokštės. Po truputį neina ardyti, nes reik nuimt ir lentas ir ploštes… Žodžius bandėm nuiminėt pastolius, po to lentas. Kas krito, kas liko laikytis. Nuėmus dalį lentų OSB plokštės išlinko per vidurį, bet negriuvo.

Įsidrąsinus, jau galima buvo vaikščios ir nebijot, kad užgrius konstrukcija ant galvos. Po to sumąstėm po lentom pakišti vėl atgal laikančius pastolius ir taip prilaikyt tą išlinkimą. Tokiu būdu po truputį atgaline eiga nei buvo sudėta nuiminėjom plokštes.

Plėvėlė ganėtinai gerai atliko savo darbą ir plokštės liko beveik nepažeistos. Kažkiek gavo betono, bet labai nedaug. Esant krizei, jos puikiai dar atitarnaus kaip sienų ar grindų laikina danga.

Šiose nuotraukos nenulupta dar plėvelė, bet tai jau smulkmenos.  Perdanga baigta, ir pagaliau iš 0 aukšto oficialiai pereinam į 1 aukštą!

Rodyk draugams

Betonuojam monolitinę perdangą !!!

2010-07-23

Valio!!! Pagaliau jau viskas paruošta monolitinei perdangai. Tiesa pasakius ją jau planavom užbaigti dar vasaros pradžioje, bet va visokie krapštymaisi, klojinio darymas ir visa kita suėdė laaaaabaaaaiiiiii daaaauuuuug laiko. Todėl ir džiaugiamės, kad pagaliau oficialiai 0 aukštas baigtas.

Betono dėjimas neapsėjo be visokių trukdžių ir nuotykių. Sudėti armatūrą planavo iki 16 valandos kad spėtų per vakarą viską išbetonuot. Deja su gelažiukas teko ilgiau pažaisti ir viskas nusitęsė iki 19.00. Pailsėję kibo į darbą. Oficialiai betono maišyklė įjungta buvo 20.00. Vyrai nusiteikė ryžtingai ir sutarė kad baigs viską temstant. Tik pradėjus pilti betoną paaiškėjo, kad mūsų gerasis elektrikas pastatęs elektros skydelį pasistengė įdėt saugiklius tik 3KW, kai RST mums duoda 20. Ko pasekoje betono maišyklė ir vibratorius tapo nesuderinamais dalykais. Vis išmušdavo saugiklius. Nugi nėr ko norėt - trifazė betono maišyklė ir taip suvalgo beveik visus 3KW. Gerai, kad turim fokusininką senelį, kuris sugebėjo ištaisyt išmaniojo elektriko klaidą ir … voila! Betono maišyklė sukasi, o vibratorius dirba savo darbą!

21.30 buvo sumaišyti 6 maišai cemento. Užlietas vienas metras perdangos.

Tai niekas, palyginus su tuo kas dar liko… Pradėjom abejoti ar užteks mūsų turėtų 27 maišų cemento. Na nieko. Nosį aukštyn ir dirbam toliau. Vis vien pabaigti reikia.

Kuo Toliau tuo linksmiau. Cementas akivaizdžiai mažėja. Kadangi žvyro reikiamos frakcijos neturėjom, teko dėt truputį smulkesnį. To pasekoje reikia dėti daugiau cemento. Maišė cementą su žvyru santykiu 1:4. Kaip taisyklė - kai pradedi skubėt, likimas kaišioja pagalius į ratus. Vibruojant cementą mūsų plastikinis butelis, kuris turėjo laikyti skylę būsimai kanalizacijai, vis išplaukdavo į paviršių. Teko gerokai prie jo su rankutėm ir kelne padirbėt kad sukratyt betoną tarp armatūros ir prilaikyt, kad tas butelis neišplauktų. Valio - dar vienas iššūkis įveiktas.

Bet kur tau. Su vienu susidorota - laukia kitas. Bevežant betoną su karučiu, nuo jo nuslydo padanga.

Ot linksma vežti karutį pilną betono kai padangos nėra. Nieko - vyrai ir čia parodė savo išmanumą ir padangą sutvarkė.

O laikas nenumaldomai tiksi… Jau aišku, kad cemento neužteks visai perdangai. Bet bent jau esamą reikia pabaigti. Vienas pliusas - vakare dirbti kur kas lengviau nei dieną, kai kepina saulė ir termometro stulpelis žemiau 30 nenusileidžia. Bet naktį dirbant atsiranda ir minusas - nėra šviesos. Gerai pasiknisę savo namuose atradom halogeninį šviestuvą. Jį užkėlėm ant karties ir gavom naktinį apšvietimą, kuris labai gerai buvo matomas visame kaime. Tai, žinoma, irgi suėdė dalį brangaus laiko.

Neskaitant įkyrių vabzdžių, kurie ištroškę kraujo po kepinančios kaitros masiškai puolė atakuot dirbančius gyvus padarus, visas darbas ėjo be didesnių sutrukdymų. Ir visas atsargoses esantis cementas baigėsi 3.00. Tikslo grįžti namo jau nebuvo. Išvargę darbininkai krito ant šieno ir nusnaudė iki ryto.

O ryte nuo 8.00 jau atsidaro parduotuvė. Kaip džiugu, kad ir provincijoje yra tokių parduotuvių, kurios sekmadienį nuo 8 ryto jau prekiauja cementu.

Parvežėm dar 20 maišų cemento. Dieną dirbant laikas jau nebe taip nenumaldomai lekia, arba tiesiog jo atrodo daugiau. Taigi kylant saulei ir karščiui tęsėme darbus. Visas monolitas oficialiai baigtas buvo 17.00. Taigi, spėjom per parą vis tik išliet monolitą!

Lyginimui naudojo ilgą ex-namo grindų lentą. Pasideda ant klojinio ir dviese stumdo ją pirmyn - atgal.

Išlyginus paviršių, užbetonuotą vietą uždengia plėvele, kad vanduo per greitai neišgaruotų. Taip visą perdangą uždengė. Ją dar kelias dienas reikės laistyt, kad neskilinėtų betonas ir ne per greit išdžiūtų. Po kokių 4-5 dienų galėsim pradėti dėti blokelius.

Skaičiai:

Sunaudota 47 maišai cemento, 5,5m3 žvyro, vandens jau neskaičiavom - sėmėm tiesiai iš kaimyno prūdo (per karščius šuliniai vos vos pasipildo per naktį). Viso pagaminta beveik 9m3 betono.

Rodyk draugams

Armatūra perdangai

2010-07-22

Pasirodo rišti armatūra labai įdomus užsiėmimas. Ir visiškai nesunkus. Paimi vielutę, sulenki pusiau, čik čik su tokiu spec suktuviuku ir viskas! Galima ir su paprastesnius kaip atsuktuvas. Su juo irgi lengvai gaunasi, tik truputį daugiau laiko užima.

Štai kaip atrodo tos vielutės

O taip atrodo jų visa virtinė. Taip jos būna supakuotos.

Jų buvo kokie 3 metrai. Sergėjus gavo “dovanai” kartu su armatūra. Beveik viską ir sunaudojom. Liko tik kelios vielutės ir viskas.

Armatūrą rišo į tinklelį pagal Sergėjaus brėžinius. Kadangi gauta armatūra buvo storesnė nei užsakyta ir pagal brėžinius, tai teko vietoj truputį koreguot, kad pataupyt armatūrą ir per daug jos nepridėt. Čia jau seneliai spaudė taip daryt. Tinklelį dėjo ant tokių specialių plastikinių kojelių. To reikia, kad armatūra betonuojant liktų betone ir nekyšotų apačioj ar viršuj.

Sergėjus riša armatūrą.

O taip atrodo viskas jau surišta.

Tas butelis ten ir liks. Tai būsima kanalizacija iš pirmo aukšto. Paliks neužbetonuotą skylę, kad vedant vamzdžius mažiau gręžt reikėtų. Taip pat įtaisė vamzdžius būsimiems vandens ir nuotekų kanalams į virtuvę.

O čia paliko ventiliaciniam kaminėliui vietos. Jis dar platės. Kada nors kai ateis geri laikai, čia galės būti katilinės kaminiukas…

Dabar liko tik užbetonuot!

Rodyk draugams

Ruošiam klojinį perdangai

2010-07-21

Praeitą savaitę dirbom smarkiai ir laaabaaaiiii daug. Nebuvo net laiko prie kompo prisėst, tai dabar bus keletas straipsniukų apie tai ką nudirbom.

Pakėlėm perimetro pamatus į viršų ir PAGALIAU sulaukėm armatūros. Pasirodo sunkiau yra ne nusipirkti, o ją atvežti. Kaip visada tokias “smulkmenas” velniškai sunku įvertinti tiek laiku tiek pinigais.

Taigi pirmiausia reikėjo užbaigti klojinį perdangai. Pastolius jau anksčiau buvo pasidarę, bet nedengė horizontalaus klojinio, nes jei netyčia užlytų, tai į rūsį pribėgtų vandens ir jis velniškai ilgai džiūtų. Jau pasimokėm per liūtis, kad vandes pribėga laaabaaiii daug.

Braidė įsibridę, net polius vanduo buvo pradėjęs kelt ir tvirtinimo lentas kraipyt. Kaip tik pasitaikė progra išbandyti kanalizacijos vamzdį, kurį jau anksčiau per pamatus ir grindis buvo pravedę. Todėl tik dabar pradėjo dengti.

Ant tokio ruošinio guldė lentas. Pasirodo mūsų senas namas labai jau gelbėjo. Klojiniui suėjo ir grindinės lentos - jos visur buvo reikalingiausios ir tik atitarnavusios vienam darbui, buvo tuoj pat naudojamos kitam. Stogo lentos taip pat visos buvo panaudotos - jos ir uždengė perdangą. Ant lentų klojo OSB plokštes. Jos suteiks grindims, o tiksliau luboms, lygumo. Plokštes pjaustė minimaliai, kad kuo mažiau lakštų reikėtų pjaustyt ir sugadint.

Čia kur matosi skylė prie sienutės - bus laiptai į rūsį. Tos vietos nedengsim.

Ant OSB plokščių paklojo plėvelę ir ją prišaudė su kabėmis.

Taip bandysim apsaugot OSB plokštes nuo betono poveikio. Tikimės, kad nuėmus klojinį jos bus ne sugadintos ir puikiai tiks vėliau dar kur nors panaudoti. Galų gale grindims, nes bent jau kol kas nesišviečia, kad užteks finansų grindims.

Taip atrodo jau paruoštas paviršius.

Toliau jau reikia dėti armatūrą…

Rodyk draugams

Keliam pamatus į vieną lygį

2010-07-16

Kai visas klojinys buvo suruoštas, atėjo laikas betonuoti ir kelti pamatus į vieną lygį.

Kol kas “po pigiaja” armatūra stringa ir nepasiekia mūsų, tai kelsim lygį be jos. Pamatams naudosim armatūrą, kurią nuardėm nuo seno namo. Nuo senos perdangos liko nemažai armatūros ir ji tikrai puikiai tinka.

Dėjo ir rišo armatūrą tiesiai klojinyje.

Rišimui naudojamos tokios specialios vielutės maždaug 10-15cm ilgio su kilputėmis galuose. Tos vielutės sulenkiamos, perkabinama per armatūrą ir tokiu specialiu sukutuvėliu susukamos. Darbas nesunkus, bet ir surišti reikia nemažai mazgų.

Tinklelį pririšo prie senų-naujų pamatų armatūros, tam, kad viskas butų gerai sukibę ir gautųsi ale monolitas, ir kad apkrovos pasiskirstytų tolygiai.

Tinklelis neturi liestis prie seno ar jau išdžiuvusio betono. Kadangi rišo ant styrančios armatūros, tai ši dalis automatiškai išsisprendė.

Ant to tinklelio jau pylė betoną. Darė tokį truputį skystesnį ir jau nenaudojo didelių akmenų. Betonui sukrėsti ir pašalinti oro tarpus naudojo mūrininko kelnę. Papjausto tą betoną ir sukrenta jis. Po to jau su medine lenta taip brūžuoja pirmyn atgal ir lygina betono sluoksnį. Lentą pasideda ant klojinio lentų ir ties tuo lygiu išlygina betoną. Skirtumas tarp prieš ir po - akivaizdus.

Taip sukėlė visus pamatus išskyrus tą dalį kur dėsis perdanga rūsiui.

Visą naujai užbetonuotą plotą reikia uždengti plėvele, kad per tokius karščius per greitai nedžiūtų ir neskeldėtų. Dar reikės kasdien laistyti kokias penkias dienas, kad viskas gerai sustingtų ir nereikėtų drebėt, kad pamatai neatlaikys.

Dabar ant tokio išlyginto paviršiau bus labai patogu dėti blokelius.

Rodyk draugams

Seneliai dirba

2010-07-16

Kol jaunimas gastroliavo, kas po EU kas po darbus, kas po pajūrį. Senimas tuo metu po kepinančia saule liejo devintą prakaitą ir žaidė su varžtukais ir medinėm lentutėm. Suruošė visą klojinį pamato išlyginimui iki nužymėto lygio. Pasirodo toks krapšymasis suėda velniškai daug laiko. O kai lauke virš 30 laipsnių ir darbas vyksta kur kas lėčiau. Žmogus toks padaras, kad apsukos jo labai priklauso nuo temperatūros.

Štai kaip atrodo paruoštas klojinys.

Tie “grioveliai” iki pat lentų viršaus bus užpilti betonu. Taip bus uždėtas išlyginamasis sluoksnis pamatams. Visas perimetras ir nešančios sienos bus viename aukštyje. Aukštį jau buvo susižymėję armatūriniais kuoliukais, kuomet žaidė susisiekiančius indus. Visos lentos atmatuotos iki vienodo aukščio, viskas jau paruošta perimetro betonavimui.

Lentos susuktos medvaržčiais. Taip atrodo varžtų pasaulis.

Aišku, mes tuos varžtus iš klojinio po to išsuksim ir vėl kitoj vietoj panaudosim. Reikia gi pasižaisti su elektriniu sukutuvu. O ir lietuviška prigimtis iš Š išspausti varškę suveikia.

Rodyk draugams

Pamatai nešančiai vidinei sienai

2010-07-15

Praeitą savaitę darėm pamatus nešančiai vidinei sienai. Buvo ir nuotrauka kur Martynas griovį kasė ir akmenis ritino.

Papasakosiu kaip viskas vyksta.

Pirmiausia išsimatavo kur turi būti ta siena. Susikalė vinukus galuose būsimo griovio ir per juos išsitempė virvutę. Dabar žinos kur kasti, kad siena būtų vietoje ir tiesi. Griovį kasė 1metro gylio 40cm pločio.

Žemė buvo suplūkta kietai, tai kasė lygiai tiek kiek reikia pamatams, tik vienoj vietoj kur didelius akmenis išritino buvo didesnė duobė. Tai toj vietoj dėjo klojinį, kad bereikalo neužpilinėti betonu.

Po to prasidėjo pamato dėjimas.

Į duobę dėjo kelių cm smėlio sluoksnį, jį truputį palaistė ir suplūkė.

Ant smėlio dėjo didesnių akmenų sluoksnį. Sudėjo gražiai dviem trim eilėm akmenis. Tai bus, anot diedo, pamatų pagalvė.

O tada prasidėjo betonavimas. Pylė žvyrą, nešė cementą, maišė betoną vežė karučiu ir pylė duobėn. Davėsi keturiese gerą pusdienį kol pagaliau visa duobė buvo išpilta betonu. Dėjo ne tik betoną, dėjo ir akmenis.

Sergėjus, optimistas, laisto akmenis, kad didesni užaugtų ir mažiau betono reikėtų į duobę pilti.

O iš tiesų juos reikia laistyti,o tiksliau sušlapinti ir net nuplauti jei purvini, tam, kad betonas su akmeniu geriau sukibtų. Tuomet toks pamatas stipriau laiko ir mažiau “suvalgo” betono.

Užpila betono, prideda į jį akmenų ir judina tuos akenis, kad betonas sukristų.

Sunaudojo visus tuos akmenis, kur anksčiau diedas buvo priskaldęs. Išsėmė beveik visą vandenį iš abiejų šulinių. Sunaudojo 8,5 maišo cemento. Supylė daugiau nei pusantro kubo betono. Kol pagaliau visa pamato duobė buvo užpilta.

Kitą dieną betonas sustingo, bet mes ir vėl optimistai - tikimės, kad palaisčius paaugs dar pamatas ir nereiks kelt iki viso namo lygio.

O jei rimtai, tai per karščius ir sausras reikia laistyti betoną, kad vienodai stingtų ir neskeldėtų. Vienoj vietoj palaistėm su šulinio vandeniu, tai suskeldėjo truputį. Pasirodo ir vanduo turi būti betono ar oro temperatūros, nes esant temperatūriniams skirtumams ir palaistytas betonas skeldėja.

Laboratorinis darbas: temperatūrų skirtumų įtaka betono stingimui - neišlaikytas. Bet patirtis pravers dar ilgai ir bus gera pamoka tolimesniems darbams.

Rodyk draugams

Išsivedėm ašis

2010-07-04

Šiandien Sergėjus pasikvietė geodezistą. Pamatavo lygį, išsivedė ašis. Nusprendė patikrinti kaip teisingai dirbo ir kaip ten tas senas pamatas sudėtas. Pasirodė ne veltui. Senas pamatas truputį kreivas yra. Reikės kažkaip taisyt. Dabar  teritorija aplink pamatus apstatyta kuoliukais ir sužymėta kur turi eiti ašys. Kad matytų kaip turės eiti klojinys virš rūsio susitampė virvutes.

Dar truputį pakėlė pamatą, kad susilygintų su lygiu ir dėtų vienodai klojinį.

Rodyk draugams

Talkininkai dirba iš peties

2010-07-04

Vakar darbai gerokai pasistūmėjo į priekį. Talkininkų daug ir viskas vyksta pastebimai greičiau. Žinoma be žaidimų neapsėjom, bet reikia gi kad būt linksmiau. Pradėkim viską iš pradžių…

Pirmą pusdienį diedas priskaldė krūvą akmenų.

Akmenų krūva

Akmenų krūva

Su tais akmenim tai jau atskirą istoriją galima būtų rašyti. Iškasė kelis akmenis namo viduje, užsikabliavo ir pradėjo kasti beveik visam plote ir ieškoti akmenų. Kasė kasė, kėlė akmenis, prikasė nemažą krūvą. Iškastą vietą užkasė ir sutrombavo gruntą. Viskas tas vyko vakar. Nors sakėm, kad neužkasinėtų, nes toj vietoj kaip tik turi eiti kapitalinė siena ir reikės kasti duobę sienos pamatams. Neklausė nieko mūsų diedas ir toliau darė savo darbą. Kitą dieną Martynas atsimatavo kur turi eiti kapitalinė siena ir pradėjo kasti. Griovį reikia kasti metro gylio. Pradėjo kast ir vėl atsitrenkė į akmenį. Taip žaidimas užsitęsė. Ir vėl toj pačioj vietoj pradėjo ritinti akmenis. Iškasė dar kelis didžiulius akmenis. Vienas dar liko, nes jau vakare jėgų nebebuvo jo iškelt. Toks nemažiukas pasitaikė,o išritint nebėr kaip, nes griovys beveik visas jau iškastas.

Tiek prikasė akmenų Martynas

Tiek prikasė akmenų Martynas

————————————————————————————–

Sergėjus su Martynu nuiminėjo lygį.

Matuoja lygį

Matuoja lygį

Lygis reikalingas tam, kad visi namo kampai ir kitos “detalės” būtų viename aukštyje, nesigautų jokia nuožulnuma ir kt. Įdomu buvo stebėt kaip du vyrai pasiėmę 15m šlangelę laksto po visą pamatą ir šūkauja kiek pas ką rodo. Kadangi neturim nivelyro, tai teko su šlangelėm imituot susisiekiančius indus ir žiūrėt, kad visi kampai būtų vienodam aukštyje. Susikalė į pamatą armatūros strypelius, atsimatavo ir nupjovė strypukus ties tuo aukščius, ties kuriuo turi baigtis pamatas. Taip, baigtis. Dar reikia pakelti šiektiek pamatą,kad sulyginti viską, įlieti į monolitą perdangą ir surišti seną pamatą su nauju(stiprintu).

Laboratorinis darbas: susisiekiantieji indai - išlaikytas, bet deja niekam neužskaitytas. Dzin tie užskaitymai, bele pamatai vienodam lygy bus.

————————————————————————————-

Senelis pagaliau baigė mūryti sienelę

Pabaigta sienelė

Pabaigta sienelė

Ši sienelė laikys perdangą. Iš pradžių galvojo dėti koloną, bet po to nusprendė, kad sienelė bus stipriau ir saugiau.  Už jos leisis laiptai į rūsį, toj vietoj perdangos nebus.

————————————————————————————–

Vakarop vyrai pagaliau išsprendė kaip reikia dėti klojinį įėjimo kampe. Sudėjo klojinį ir užpylė betonu kampą, bei mažojo rūsio(šaldytuvo) perdangą.

Įėjimo kampas užbetonuotas

Įėjimo kampas užbetonuotas

Pagaliau visas pastiprintas pamatas pakeltas iki seno pamato lygio. Tas kampas buvo pats bjauriausias, nes toj vietoj jungiasi su rūsiai ir nėra kur remti klojinio. Tam tikslui gręžė sienoje skyles dėjo armatūros kuoliukus ir rėmė lentas. Kai išdžius tas kampas, nuimsim klojinius ir galėsim jau statyti klojinius monolitinei perdangai.

Šiandien sekmadienis, bet vis vien darbuosimės. Pusė talkos išvažiavo švęsti, kita pusė talkos paaukos sekmadienį ir bandys vėl kalnus versti.

Rodyk draugams

Rūsys išbetonuotas!

2010-07-02

Baigėm betonuoti rūsį, grindis, sienas. Valio! Liko kelios eilės atraminės sienelės (smulkmena)

Šaldytuvas

Šaldytuvas

Čia vyrų šaldytuvas. Pasistatė suolą, alaus ir vėsinasi nuo karščių. Šis rūsiukas buvo nuoseno namo likęs,ta i turi “stogą” ir yra gana vėsus. Užvakar grindis išbetonavo ir baigė sienutę taisyt, nes apačioj buvo akmenys predėję byrėt.

rūsys

rūsys

Taip atrodo rūsys viduje. Uošvis sakė, kad reikia dar tą nelygią sieną “taisyt”, kad lygi būtų. Bet man taip gražu tas natūralus reljefas, išlindę akmenys ar žymės nuo anksčiau buvusių akmenų, kad liepiau palikt. Gaila, kad čia nebus baseino.

Atraminė sienelė

Atraminė sienelė

Senelis mūrijo atraminę sienelę. Panaudojom senas silikatines plytas, kurios anksčiau “puošė” namo fasadą. Liko dar kelios eilės iki pamato.

Ryt jau talkininkai kibs į ilgą ir nuobodų perdangos klojinio gaminimo etapą. Kadangi žaidžiam, tai perdanga tarp rūsio ir pirmo aukšto bus monolitinė. Deja nespėjom “po pigiaja” gauti armatūros ilgajam savaitgaliui, tai neskubėdami žaisim su senom lentom ir bandysim konstruoti klojinį.

Rodyk draugams