BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pjaustom medieną

Stogo brėžinius turim. Bet kol sulaukėm medienos, spėjom pakeisti nuomonę dėl stogo ir trupučiuką pakoregavom konstrukciją. Dėl to kilo problemų su medienos pjaustymu. Reikėjo iš to ką turim padaryti tai ką norim. Porą dienų vyrai nešiojo medienos balkius, pjaustė pagal brėžinius ir dėliojo dėliones: čia nupjauti, čia palikti, čia pridurti, čia dar trūks… Teko ir dar kart iki lentpjūvės pavažiuot ir nusipirkt keletą trūkstamų lentų. Bet viskas jau baigėsi. Medieną susipjaustėm kaip reikia. Susidėliojom kam kas skirta į krūveles.

Visus balkius pjaunant skersai įveikė “zeimeriukas”. Storesnius pjovėm iš abiejų pusių ir taip sutaupėm laiko. Nereikėjo kiekvieno balkio nešioti iki didžiojo zeimerio. Gerai, kad didžiausias reikiamas pjauti storis buvo tik 10 cm.

Susipjausčius lentas, prasidėjo dailidės darbai. Reikėjo atraminiams balkiams padaryti įpjovas. Vienbalsiai buvo nuspręsta jungimus medienoje kiek įmanoma daryti su “capiniais” jungimais. T.y. išskaptuojant skyles, įkarpas ir taip jungti medį su medžiu. Nors Sergėjus ir bandė siūlyti įvairius ankerius, metalines plokšteles ir kampainius, senimas kategoriškai nesutiko.

Taigi reikėjo ir nemažai atraminių balkių apdoroti.

Darbas ilgai užtrunka. Todėl ir tokios konstrukcijos pagal sąmatas yra ganėtinai brangios. Jos suėda daug žmogiškojo ištekliaus ir laiko, todėl ir kaina išauga. Kadangi mes vasarojam kaime, gamtoj, tai ir laikas mums kitaip kainuoja, galim sau leisti pažaisti. O ir finansai neleidžia per daug skubėti. Tai ir žaidžiam su medžiu - pjaustinėjam, drožinėjam…

Dar visą medieną reikėjo nupurkšti antiseptiku nuo visokio plauko kenkėjų, grybų, bakterijų. Tam tikslui pasirinkom Asepą, bet dėl numerio niekaip nesutarėm. Išbandėm ir 1 ir 3. Skirtumą kol kas sunku suprasti. Aprašymas aprašymu, o kaip bus praktikoje sužinosim tik po keleto ar keliolikos, o gal net keliasdešimt metų.

Purškimui naudojom seną sodo purkštuvą. Diedas nuo neatmenamų laikų turi tokį, kartais panaudoja sode pagal paskirtį. Šį kart jis mums pasitarnavo. Gana lengva su juo purkšti: įpili, papompuoji, kad slėgis pakiltų ir purškia sau smulkių lašelių srovelė. Telieka tik balkius vartyti.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (4) | “Pjaustom medieną”

 1.   Blakis rašo:

  Senoliai daug kur teisūs būna. Nepatikėsi ko senose knygose aptikt galima. Kai kuriuos dalykus, gal ir daugumą, vis užmirštam ir atrandam iš naujo :)
  Kam lentos taip surūšiuotos?

 2.   zaidziamstatybas rašo:

  Surūšiuotos tam, kad patogiau būtų. Labai įvairių storių ir ilgių yra jų. Tai todėl ir matmenys surašyti, kad nereiktų kiekvieną kartą matuoti ir žiūrėti kuriai vietai ta ar ta lenta skirta.
  Vienos skirtos perdangai būtent toj vietoj, kitos jau kitoj vietoj, trečios sujungimams ir t.t…
  Perdangai skirtos lentos buvo 3 storių, atitinkamai kur guls, o ilgiai taip pat priklauso nuo to kur gula. Geresnės, nešakotos, nesuskilusios lentos gula svarbesnėse vietose, o ten kur mažesnės apkrovos, tinka ir šakotesnės, su skilimais ir pan…

 3.   Medzio freza rašo:

  Na apdirbant tokį kiekį medienos turbūt svarbu, kad būtų kokybiški medienos apdirbimo įrankiai. Kokius jūs naudojate?

 4.   kugelis rašo:

  geras namas bus

Rašyk komentarą