BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pirmas aukštas baigtas

Uždėjus plokštes, teliko “užlopyti” lubų-grindų siūles tarp plokščių ir kelias likusias skyles, kurių plokštės neuždengė. Taip pat reikėjo padaryti monolitinį žiedą aplink visą perimetrą, nes plokštės negulė lygiai su blokeliais, o buvo tarpas. Dabar matome, kad galėjom kitaip apskaičiuoti plokštes ir nebūtų reikėję to žiedo, bet, yra kaip yra. Bent jau turim monolitą.

Pirmiausia reikėjo užkišti plokščių skyles. Plokštės tuštuminės, jose yra didelės išilgai einančios kiaurymės. Norint pilti monolitą ir betonuoti plokščių galus, reikia užtaisyti tas skyles, kitaip betonas lys giliai į plokštę. Taip ir betono gerokai daugiau sunaudosim ir perdanga bus sunkesnė, didesnė apkrova pamatams. Skyles užkišom plytgaliais ir betono skiediniu.

Po to jau ėmėmės klojinio. Kaip ir visas darbas su medžiu ir naudotom lentom judėjo lėtai. Reikėjo parinkti lentas, sugalvoti kaip jas pritvirtinti prie plikos sienos, net ne ant žemės, o tiesiog ore. Tam tikslui diedas iš darbo (tesaugo dievas jo darbą) partempė ilgų varžtų. Pora baslių ant žemės rėmė lentą, kad nenukristų. Viršutinį blokelį pragręžė su grąžtu, ir įsuko varžtą. Po veržlę abiejuose sienos pusėse ir štai, klojinys jau laikosi.

Skylė matosi todėl, kad plokštės dėtos ne tiesiai ant blokelių, o ant skiedinio. Vadinasi plokštės truputį aukščiau nei blokeliai. Deja ir tai skylei reikės mini klojinuko.

Štai savotiškai suimprovizuotas klojinys. Nėra labai tvirtas ir lygus. Lentos linkusios lenktis, todėl užbetonuota siena gavosi truputį banguota. Nėra didelis tas bangavimasis. Šlifuoklis gali viską išlyginti, juolab, kad išorinę sieną dar uždengs šiltinamoji vata ir dekoratyvinis mūras.

Taip klojinys atrodo iš kitos pusės. Kada nors čia bus vonia.

Didžiosioms skylėms užlopyti reikia daryti didesnius klojinius. Tokių skylių turim tris. Dabar gerai pagalvojus galėjom ir išvengti jų, žinoma kainavę būtų dar daugiau…

Klojiniui vėl gelbėjo basliai, domkratas ir lentos lentos lentos… Vėl norėjom padaryti kiek įmanoma lygesnes lubas, todėl klojinio “sumuštinis” vėl buvo sudarytas iš lentų, OSB plokščių ir plėvelės. Sunkiausia buvo pakelti OSB plokštes, kad būtų lygios lubos ir prispausti prie perdangos plokščių, kad betonas nenuvarvėtų. Tai daug laiko suvalantis matavimas ir kiekvieno laikančio baslio lyginimas. Tai reikia pakelti, tai nuleisti, tai vėl kokį faneros gabaliuką įkišti… Bet pagaliau darbas baigtas.

Nuotraukoje būsimos vonios klojinys. Betonuojant vėl reikės palikti skylę vandentiekio ir kanalizacijos vamzdžiams į antrą aukštą.

Dabar reikia sudėti armatūrą ir betonuoti.

klojinys

Taip iš viršaus atrodo klojinys.

Dar reikėjo išpjauti kaminui vietą. Plokštės uždengė kaminą, tad reikėjo prapjauti vietą kaminui ir pamūryti jį virš plokščių. Čia jau buvo senelio darbas.

Šalia dar matoma dar viena “užlopyta” skylė ir jau paklota armatūra. Po to jau sekė įprastas darbas: betonuoti, vibruoti, lyginti, uždengti plėvele ir kelias dienas laistyti.

Visus tarpukus tarp plokščių taip pat reikėjo užbetonuoti - juk norime gražių lygių grindų. Net keista kai vaikštai po antrą aukštą ir jauti, kad tai jau grindys, o būdamas apačioj - regi lubas.

O štai taip dabar atrodo mūsų būsima svetainė. Čia tikrai labai daug susirinkę svečių.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą