BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Perdangos balkiai

Ruošėm, pjaustėm medieną, gaminom poveržles, pagaliau jau galim imtis pačios perdangos. Tiksliau perdangos balkių. Pas mus jie sudaryti iš dviejų lentų, jei tai galima vadinti lentomis, nes jų storis yra nuo 40 iki 60mm. Reikia sutvirtinti dvi lentas tarpusavy, tarp jų paliekant 5cm tarpą ir tokį balkį jau galima kelti ant mūro sienos. 5cm tarpas todėl, kad galuose tų balkių tvirtinsis gegnės, kurios yra būtent tokio storio.

Lentos standartiškai yra 6 metrų ilgio, o ant sienų dedam ne 6, o skirtingo ilgio, pagal tai kur kioka siena. Todėl reikia lentas ne tik tarpusavy sutvirtinti, bet ir prailginti. T.y. dar prijungti lentą.

Tai darėme srieginių strypų pagalba, bei tarpe tarp lentų jungdami ne kaladėlę, o ilgesnę lentą (kai kuriose vietose net iki 1 metro).

Taip atrodo sujungimas, kuris kabos ore. Jis neguls ant jokios sienos, todėl ir varžtų reikia daugiau ir lenta sujungimui kur kas ilgesnė naudojama.

O taip atrodo sujungimas, kuris guls ant sienos. Čia jau sudėtingiausias, su 5 lentom. Kitur užteko ilgio ir pridurti ne tiek daug reikėjo, ar tik vieną lentą ilginom, o kitos ilgio užteko.

Sujungimui reikėjo prispausti lentas lygiai, tam tikslui naudojom spaustuvus, ir diedo “samadielkas”. Ant armatūros užmauti tokie diskeliai, o ant jų užsuktos rankenėlės sukimui. Armatūra pati turi tokius savotiškus sriegius, todėl lengva užsukti ir prispausti diskelius.

Pagamintus ir sudurstytus balkius užsikėlėm ant viršaus. Ne toks ir lengvas darbelis 9 metrų ilgio balkius kelti į viršų. Visus sukėlus jau galima buvo juos į vietas statyti. Ant atraminės sienutės dar balkius reikėjo ant ankerių užmauti. Bet viską sukėlėm. Ant mūro sienos, po balkiais visur klojom ruberoidą, kad drėgmė nekiltų ir į medį nesiskverbtų.

Per visą balkio ilgį dėjom ir kontrolinių kaladėlių, kurias tiesiog varžtais ar vinim tvirtinom, tam, kad lentos tarpusavy tivirčiau laikytųsi ir mažiau judėtų. Galuose kur bus tvirtinamos gegnės, kol kas dėjom laikinus sujungimus. Kai dėsim gegnes, laikinas kaladėles išimsim ir priveršim gegnes.

O čia jau vaizdas užlipus į “trečią” aukštą.

Susidėjom laikinai lentas, kad galima būtų lengvai vaikščioti, susikelti atraminius balkius, įrankius ir plytas kamino mūrijimui.

Kad būtų lengviau laipioti, tuoj pat buvo sukonstruoti laiptai į trečią aukštą.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (15) | “Perdangos balkiai”

 1.   Blakis rašo:

  Labai smagu, jau aukštai užsilipt galima, progresas labai matosi :)

 2.   zalias rašo:

  Sveiki, labai sudomino Jūsų aprašytas sijų jungimas, pas mane situacija reikalauja panašaus sprendimo, nes tarpatramis yra apie 7m. Koks buvo tarpas tarp sienų pas Jus? Ir ar tokia perdanga iš sujungtų sijų (balkių) yra pakankamai tvirta, kad atlaikytų apkrovas?

 3.   zaidziamstatybas rašo:

  Zalias, čia jau gavosi vietinė improvizacija.
  Konstruktorius paskaičiavo, kad taip galima padaryti ir pabandėm.
  Balkių ilgis gavosi 9m. Čia viskas todėl,kad sumąstėm stogelį virš durų padaryti - stogo pratęsimą. Tai ir pailgėjo perdangos ir nebeišėjo ant atraminės nešančios sienos jų padėti.
  Sezoną balkiai atlaikė, tikimės toliau irgi atlaikys, bet imti tai kaip už pavyzdį ir daryti kaip labai patikimą dalyką, gal nereikėtų.. vis tik geriau taip nedaryti… :)

 4.   Raituzas rašo:

  Sveiki,
  kodel gi nutruko blogo rasymas……….. ?

 5.   Benita rašo:

  Sveiki, ačiū už nuoširdžius darbų aprašymus. Radau labai reikalingų patarimų panašiai veiklai. Linkiu rasti laiko pertraukėlėms . Kvapi arbata pagyvina būsimos gražios tikrovės vaizdą.Teišsipildo!…:)

 6.   Artūras rašo:

  Nutrūko blogas ir statybos?

 7.   zaidziamstatybas rašo:

  Artūrai, statybas labai finansai pristabdė, o blogo rašymą labai laikas apribojo…
  Kryžiuojam pirštus ir tikimės, kad nors kiek pavyks dar pasistūmėti į priekį…

 8.   Blakis rašo:

  Nesenai gegnes dėjom, irgi ilgint reikėjo, sukom varžtais, bet prieš suspausdamas strapcinom, papurkšdavau tarp lentų makroflekso. Tada pragręždavau skyles ir suverždavau varžtais. Toks klijavimas gerokai pastiprina gegnės jungimą. Bandžiau ir perlaužt atpjautą gabaliuką rankom, tai du 6×6cm kaladukai - neįveikiau :) . Plaktuku žinoma perdaužiau. Gerai laiko.

 9.   Ignas rašo:

  Ei, kur prapuolėt?
  Namas bent sus stogu? :)

 10.   haus rašo:

  gaila, kad nebetesiat savo blogo.. ar namas stoga jau turi? :)

 11.   Namų projektavimas rašo:

  Taip visiems įdomu, kaip atrodo namas :) Jūsų blogas išties buvo įdomus. Labai laukiam naujo įrašo, kaip viskas sekėsi :)

 12.   Statybos konkursai rašo:

  Kiek maždaug užtruko visi šie darbai su stogu? Paruošimas, dengimas?

 13.   Paulius rašo:

  Kodel neberasote nauju blogo pranesimu?

 14.   Lauko durys rašo:

  Čia man pasirodė ar ištikrųjų darote neaukštas lubas?

 15.   deimantinis diskas rašo:

  Namo statybos yra labai sunkus darbas ir ypatingai tada jei statotės patys vieni. Tai užima labai daug laiko. Išsigadina nemažai nervų, bet be abejo yra ir pliusų. Vienas iš pliusų yra tas, kad nereikia imti paskolos iš banko. Aš taip pat dabar jau baiginėju statyti savo namą ir dėl to galiu labai džiaugtis.

Rašyk komentarą