BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Medis

Su mūrai baigėm jau senokai, o stogo reikalai stojo. Nors medis stogui buvo jau senokai užsakytas, bet pasirodo dar per vėlai užsakėm. Nors ir užsakėm porą mėnesių anksčiau, bet lentpjūvė nusprendė, kad mes galim dar keletą savaičių palaukti… Ką darysi, reikia laukti. Tai ir laukėm. Pas konkurentus nebebuvo tikslo kreiptis, nes vis vien vasarą visi užsiėmę ir greičiau nebūtume gavę, o ir kainą pas mūsų lentpjūvininkus padoresnę suderėję buvom…

Pagaliau išaušo ta diena, kai pasakė, kad jau visas reikalingas medis išpjautas. Tik atsirado kita problema - niekas nebesutinka tokio kiekio vežti už suderėtą kainą… Čia mums labai pagelbėjo kaimynas, sutikęs parvežti medį. O jo nemažai - 8 kubai gavosi. Visas medis 6 metrų ilgio lentomis ar balkiais supjaustytas. Reikia ir priekabos atitinkamos. O kaimyno priekabėlė pasirodo mažesnė. Bet šiaip ne taip ją pilną pakrovė ir jau tada vėžlio žingsniu 25 km gabeno traktorius.

Vaizdelis tai baisokas buvo, ypač važiuojant duobėtais žvyrkeliais, atrodo tuoj tuoj ir grius visas krovinys kur griovin. Bet tfu tfu tfu viskas gerai baigės. Tik kaimynui po tokios kelionės dar keliai drebėjo, adrenalino žmogelis gavo gerą dozę.

Iškrovimas truko gerokai ilgiau. Kol po vieną malkelę nuvalius pjuvenas susinešiojom trobon. Sukrovėm visą medį pirmam aukšte, kad po šiokiu tokiu stogu būtų ir ne tiesioginiuse saulės spinduliuose maudytųsi. Taip patarė Vytas, anot jo medis saulėje džiūdamas gali kraipytis ir skilinėti. Dabar įėjus į namą, namas kvepia medžiu, tai ne tas jau įkyrėjęs betono kvapas….

Greitu laiku pradėsim impregnavimo darbus ir dėliosim stogo konstrukciją.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (4) | “Medis”

 1.   Darius rašo:

  Jei ne paslaptis, po kiek kubas medienos ? Kiek supratau sviezio pjovimo, nedziovinta?

 2.   zaidziamstatybas rašo:

  Kaina labai subtilus dalykas, o dar derybos irgi kartais padeda…
  Patarčiau pirmiausia apsiskambinėti ar apvažiuoti bent keletą lentpjūvių apylinkėje. Bent mūsų atveju 30 km spinduliu nuo mūsų kaimo, medžio kainų skirtumas svyravo net iki 100 Lt/m3.

  Medis specialiai nedžiovintas, bet supjovę lentpjūvėj, dėjo į krūvas ir jis tiesiog saulėj prasidžiovino. Tik paskutinieji pjaustiniai buvo visai nedžiuvę. Kilojant tai labai jaučiasi- kur pradžiuvęs, tai gerokai lengvesnis už šviežią.

 3.   Blakis rašo:

  Aš irgi žalią parsivežiau, sunkus buvo, bet pora dienų pastovėjęs palengvėjo vos ne dvigubai. Ne į naudą toks džiūvimas, ale negali visko vienu metu spėt :)
  Pirkom dar žiemą, mediena geresnė, kubas 200lt, pats pasirinkau. Rąstai stori, per stori net kai kurie, bet apie tai nepagalvojau. Pjovimas, jei gerai pamenu 30 ir 50lt. Viengubo ir dvigubo. Tuo pačiu ir traliuką davė ir pakrovė su krautuvu. Gyvenu netoli :) pats parsivežiau traktoru.

 4.   arvydas rašo:

  laba diena kiek gi po perkunais gi kainuoja 1kubas zalios eglienos….

Rašyk komentarą