BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaip rišam armatūrinius karkasus sąramoms

Antro aukšto durų ir langų sąramoms reikėjo taip pat rišti armatūrinius karkasus. Kadangi paruoštukinės vielutės jau baigėsi kadai kada, teko imtis rankinio būdo. Jis irgi pakankamai įdomus, net malonus ir raminantis.

Imi ploną vielą 1mm storio. Nežinau iš kur ją diedas partempė, bet nemažas ritinėlis pas mus jos yra. Imi tą vielą ir karpai su replėm “kusačkėm” maždaug 30-40 cm ilgio gabaliukais. Po to tą vielą lenki pusiau ir turi vielytę rišimui.

Įrankį rišimui jau reikia gamintis iš storesnės vielos. Tam tikslui pasinaudojom storesne viela - 6mm. Čia jau diedas parodė savo meistriškumą ir žinias.

O toliau viskas paprasta. Imi vielutę (dvilinką) lenki ją pusiau apimi rišimo mazgą ir suki, kol vielutė sukdamasi prisispaudžia prie armatūros ir ją suveržia. Jei dar kliba, galima imti antrą vielutę ir kita puse kryžmai vėl veržti.

Surišti reikia, nes po to vibruojant lengvai gali atsipalaiduot ir iškeliaut armatūra, prisiliesti prie klojinio, o tada rūdys keliaus į išorę. Arba visai atsipalaiduos ir iškris… tada jau nebūsi tikras, kad išlaikys apkrovas. Kai konstruktorius pats riša armatūras, tai bent jau ramiai miegos, kad nesugrius namas dėl jo kalės.

Tokiu būdu surišam visus mazgus kur reikia. Čia jau pagal apkrovas ir armatūros storį paskaičiuota kur kaip reikia surišti. Aišku didžiausias procentas lieka apsidraudimui….

Surišam tokias kopetėles.

Daug tų vielučių galiukų, velniškai trukdo po to prieiti, braižo… Stengiamės bent į vieną pusę jas nukreipt, kad rankų nesusibraižyt.

Po to tas kopetėles surišam viena su kita, kad gautųsi jau erdvinis modelis.

Taip ir žaidžiam. Raminamai veikiantį žaidimą.

Gal ir per sudėtingai, gal ir per skrupulingai… bet kai sau, tai nei laiko nei energijos negaila…

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (5) | “Kaip rišam armatūrinius karkasus sąramoms”

 1.   Paulius rašo:

  Ačiū, kad aprašėt. Manau man pravers kai reiks rišti armatūrą pamatams.

 2.   Modzius rašo:

  Sveiki, na tikrai idomu ir naudinga cia pasiskaitineti, greitai laikas darbe bega beskaitinejant :) Kokio diametro armatura naudojat? Na suprtantu, kad tai priklauso nuo saramos ilgio ir apkrovos, bet kaip visa tai paskaiciuojat?

 3.   zaidziamstatybas rašo:

  Gera mintis! Būtinai reikės konstruktorių iškamantinėti ir aprašyti.

 4.   zaidziamstatybas rašo:

  Išsiaiškinom kur šuo pakastas. Ogi tai kas sena gera ir patikrinta! Yra tokie seni geri tarybiniai albumai, tai pagal juos viską ir galima susižinoti. Pasiskaityt yra ką, bet sau rasti tinkamą variantą taip pat nesunku. O taip pat yra tokios nemokamos programėlės, tai vieną jų parsisiuntėm ir susiskaičiavom. Gaila, nežinau kaip prie blogo prikabinti exel failiuką.

 5.   Modzius rašo:

  Supratau :)

Rašyk komentarą