BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Gaminam poveržles

Stogo medienos sujungimams reikalingi varžtai. Tiksliau srieginiai strypai. Bent jau mes su jais nusprendėme tvirtinti medines perdangas, gegnes ir kita. Srieginių strypų 10 ir 12 mm diametro per visus metus diedas parūpino. Tai jų pirkt kol kas neteko. O va poveržlių neturim. Kainos parduotuvėse nelabai maloniai nuteikia akį, o ir dydis jų nelabai tinkamas. Jei vidinė skylė atitinka strypų diametrą, tai metalas būna plonas, ir išorinis diametras nedidelis. Tokios poveržlės veržiant lengvai įsminga į medį, o tai nieko gero. O spec užsakymų daryt nenorėjom. Radom kitą išeitį - pasigaminti patiems.

Vėl senas geras diedas iš kažkur partempė plieninių plokštelių, storis 4mm. Tas plokšteles nušlifavom su “bulgarke” (liet. kampinis šlifuoklis) ir pragręžėm skyles reikiamo diametro (10 arba 12 mm).

Tada plokšteles supjaustėm gabaliukais (vėl su “bulgarke”) ir padengėm gruntu (gal nepradėtų rūdyt), čia jau diedas reikalavo, kad būtinai reikia padengti. O mums tai negaila, juolab, kad ir grunto pirkt nereikėjo. Pažaidėm ir dažytojus. Kiekvieną poveržlėlę reikėjo išmirkyt grunte, padžiaut, kad išdžiūtų. O tada jau į valias galima naudoti.

Neblogos virtinės gavosi.

Užtat beveik nemokamai turim reikalingas poveržles, galim pradėt medienos sujungimus.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą