BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Rugpjūtis, 2011

Perdangos balkiai

2011-08-06

Ruošėm, pjaustėm medieną, gaminom poveržles, pagaliau jau galim imtis pačios perdangos. Tiksliau perdangos balkių. Pas mus jie sudaryti iš dviejų lentų, jei tai galima vadinti lentomis, nes jų storis yra nuo 40 iki 60mm. Reikia sutvirtinti dvi lentas tarpusavy, tarp jų paliekant 5cm tarpą ir tokį balkį jau galima kelti ant mūro sienos. 5cm tarpas todėl, kad galuose tų balkių tvirtinsis gegnės, kurios yra būtent tokio storio.

Lentos standartiškai yra 6 metrų ilgio, o ant sienų dedam ne 6, o skirtingo ilgio, pagal tai kur kioka siena. Todėl reikia lentas ne tik tarpusavy sutvirtinti, bet ir prailginti. T.y. dar prijungti lentą.

Tai darėme srieginių strypų pagalba, bei tarpe tarp lentų jungdami ne kaladėlę, o ilgesnę lentą (kai kuriose vietose net iki 1 metro).

Taip atrodo sujungimas, kuris kabos ore. Jis neguls ant jokios sienos, todėl ir varžtų reikia daugiau ir lenta sujungimui kur kas ilgesnė naudojama.

O taip atrodo sujungimas, kuris guls ant sienos. Čia jau sudėtingiausias, su 5 lentom. Kitur užteko ilgio ir pridurti ne tiek daug reikėjo, ar tik vieną lentą ilginom, o kitos ilgio užteko.

Sujungimui reikėjo prispausti lentas lygiai, tam tikslui naudojom spaustuvus, ir diedo “samadielkas”. Ant armatūros užmauti tokie diskeliai, o ant jų užsuktos rankenėlės sukimui. Armatūra pati turi tokius savotiškus sriegius, todėl lengva užsukti ir prispausti diskelius.

Pagamintus ir sudurstytus balkius užsikėlėm ant viršaus. Ne toks ir lengvas darbelis 9 metrų ilgio balkius kelti į viršų. Visus sukėlus jau galima buvo juos į vietas statyti. Ant atraminės sienutės dar balkius reikėjo ant ankerių užmauti. Bet viską sukėlėm. Ant mūro sienos, po balkiais visur klojom ruberoidą, kad drėgmė nekiltų ir į medį nesiskverbtų.

Per visą balkio ilgį dėjom ir kontrolinių kaladėlių, kurias tiesiog varžtais ar vinim tvirtinom, tam, kad lentos tarpusavy tivirčiau laikytųsi ir mažiau judėtų. Galuose kur bus tvirtinamos gegnės, kol kas dėjom laikinus sujungimus. Kai dėsim gegnes, laikinas kaladėles išimsim ir priveršim gegnes.

O čia jau vaizdas užlipus į “trečią” aukštą.

Susidėjom laikinai lentas, kad galima būtų lengvai vaikščioti, susikelti atraminius balkius, įrankius ir plytas kamino mūrijimui.

Kad būtų lengviau laipioti, tuoj pat buvo sukonstruoti laiptai į trečią aukštą.

Rodyk draugams

Gaminam poveržles

2011-08-01

Stogo medienos sujungimams reikalingi varžtai. Tiksliau srieginiai strypai. Bent jau mes su jais nusprendėme tvirtinti medines perdangas, gegnes ir kita. Srieginių strypų 10 ir 12 mm diametro per visus metus diedas parūpino. Tai jų pirkt kol kas neteko. O va poveržlių neturim. Kainos parduotuvėse nelabai maloniai nuteikia akį, o ir dydis jų nelabai tinkamas. Jei vidinė skylė atitinka strypų diametrą, tai metalas būna plonas, ir išorinis diametras nedidelis. Tokios poveržlės veržiant lengvai įsminga į medį, o tai nieko gero. O spec užsakymų daryt nenorėjom. Radom kitą išeitį - pasigaminti patiems.

Vėl senas geras diedas iš kažkur partempė plieninių plokštelių, storis 4mm. Tas plokšteles nušlifavom su “bulgarke” (liet. kampinis šlifuoklis) ir pragręžėm skyles reikiamo diametro (10 arba 12 mm).

Tada plokšteles supjaustėm gabaliukais (vėl su “bulgarke”) ir padengėm gruntu (gal nepradėtų rūdyt), čia jau diedas reikalavo, kad būtinai reikia padengti. O mums tai negaila, juolab, kad ir grunto pirkt nereikėjo. Pažaidėm ir dažytojus. Kiekvieną poveržlėlę reikėjo išmirkyt grunte, padžiaut, kad išdžiūtų. O tada jau į valias galima naudoti.

Neblogos virtinės gavosi.

Užtat beveik nemokamai turim reikalingas poveržles, galim pradėt medienos sujungimus.

Rodyk draugams