BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Gegužė, 2011

Sienutė

2011-05-28

Baigėm antro aukšto atraminę sienutę. Gan įdomiai atrodo tas durų derinys tarp plytų. Erdvės jausmas kitoks. Dar stogas užsidės, tai tada pajusim jau kokia ta erdvė iš tikrųjų yra.

Sienutę ne šiaip plikom plytom mūrijom. Ankeriavom į sieną kištukais metaliniais, armatūra. Neturėtų vaikščioti. Kadangi vienoj sienoj dvejos durys, tai priėmėm sprendimą, iki durų sąramų statyt paprastai, o sąramas įlieti į sienas. Teko truputį pasidarbuoti su griaunamaisiais įrankiais ir skylės buvo padarytos.

Sąramos užpiltos. Dėl tvirtumo, dar ir viršutinę eilę dėjom ne plytom, o monolitinį viršų išliejom. Tai ne tik dėl tvirtumo, bet ir iš tingėjimo. Nes aukštis iki perdangos liko kiek mažiau nei plytos storis, tai būt tekę plytas pjaustyt. Į monolitą dėjom armatūrą, ją taip pat rišom prie išorinių sienų, ir dar įstatėm vertikalius stulpelius, prie kurių tvirtinsis medinės perdangos. Nebereikės sukt galvos, kaip perdangas toj vietoj pritvirtinti.

Iš kitos pusės siena. Vienos durys į WC, kitos ale durys į mini garderobinę

Rodyk draugams

Statom ardom statom…

2011-05-19

Baigėm mūryti antro aukšto sienas. Baigėm sąramas lipdyt. Nu bet negi taip lengvai imsi ir baigsi tokį malonų žaidimą…

Paaiškėjo, kad nuo rudens likę klijai niekam tikę. Baigėsi jų galiojimo laikas ir… viskas. Kokio velnio ten pridėta - neaišku, bet neklijuoja taip kaip reikia. Sukietėję, po dienos-kitos pradeda trupėt - ranka galima brūžinti ir byra sau klijai kaip smėliukas.

Gaila, kad tik pradėję mūryt nepatikrinom ar jie gerai laiko, tai teko visą eilę nuardyti ir vėl iš naujo su naujais klijais mūryt. Na nieko, užtat gerai nešiosis. (Taip sakoma apie rūbą: jei siuvėjui siūlai pinasi, sako gerai nešiosis). Dabar jau tikrinsim visų klijų ir kitokių statybinių mišinių galiojimo terminus, trukmę, ir t.t… Iš klaidų mokomės.

O dabar gera žinia.

Kad ir kišo nelabasis pagalius į ratus, vis vien mes baigėm mūryt antrą aukštą. Na tiesa ne visą, o tik sienas.

Dar liko viena svarbi vidsienė. Ant jos remsis perdangos lentos, tai ji būtinai turi būt pastatyta iki stogo dengimo. Gana įdomiai ji atrodo, nes nors ir yra trumputė, bet turi dvejas duris. Ten kada nors bus dušas ir drabužinė.

O čia vaizdelis pro kitas duris. Nežinau kaip pasiteisins ir ar iš vis pasiteisins, bet kol kas numatyta, kad tualetas ir dušine turės dvejas duris.

Net ir baigus šią sienutę, negalėsim pasidžiaugt, kad jau baigta su mūrais. Lieka dar frontonai. Juos irgi iš blokelių mūrysim. O juos geriau iki dengiant stogą pasimūryt, kad po to nereiketų galvos į gegnes trankyt.

Rodyk draugams

Traktorius

2011-05-07

Aplink kaimyniniuose ūkiuose visur jau visi kruta, juda, darbai verda. Traktoriai aplink tik duodas, aria lopinėlius žemės. Kas didesnius, kad mažesnius. Visa plyna žemė aplink lyg koks didelis skiautinys iš įvairiausių lopų sudurstyta.

Ir pas mus į daržą atvažiavo šis įspūdingas monstras. Pasisukiojo, sukėlė triukšmo ir išdardėjo palikdamas vėžias.

Netrukus prasidės sėjos darbai. Eisim jau rankutėm daryt vageles ir sėt visokias daržoves. Bus kuo talkininkus vaišint, o kas į pilvus netilps - į stiklainius sukišim. Bulves sodint gal saugoka darbo rankutėms. Reiks kaimyno arkliuką bandyt pasiskolinti.

Nors anoks čia sunkumas… Anądien važiavom pro kitus kaimynus, tai ten trys moterėlės kokių 9 arų sklypelį rankutėm kasė ir akėjo. Dvi su kastuvais darbavos, o viena persimetus per pečius pančius, prisirišus nedideles akėčias ir eina sau per dirvą. Va čia tai 21 amžius!

Rodyk draugams