Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2011-07-23

Zeimeris

Publikuota: Prietaisai, įrankiai, medžiagos...

Turint 8 kubus medienos, ją reikia su kažkuo pjaustyti. Diedas nuo kažkokių netatmenamų laikų turėjo garaže staklinį oblių su trifaziu varikliu. Bet nei karto jo nenaudojo. Senelis apie tai sužinojęs pradėjo “travinti” diedą, kad reikia tą agregatą atvežti į kaimą, padaryti zeimerį ir tai bus liuksiškas pagalbininkas pjovime.

Pagaliau pavyko įkalbėti diedą ir pabandyti tą n metų stovėjusį daiktą užvesti. Prasidėjo žaidimai su technika. Iš pradžių tvarkė, ardė, pjovė montavo metalinį karkasą, tvirtino variklį. Tokiam agregatui ir vietos reikia. Tai reikėjo ir aplinką patvarkyt, paruošt vietą, kur tą zeimerį statysim. Tai turko gal porą dienų. Po to atėjo eilė išbandyti patį variklį. Jį ir pajungti reikia, ir prailgintuvo reikia. Naujas laidas trifazis bausulingai brangus. Rado pas diedą garaže gal 10 metrų seno. Bandė su juo. Ale nepasidavė - kažkur trumpino. Senelis pas save mašinoj irgi “atrado” netyčia užsilikusio turto. Tai pasidarė prailgintuvą. Rozečių ir kištukų taip pat rado sandėliukuose, bet ir naujų porą teko pirkti, nes tos senienos labai turi tendenciją trumpinti.

Bet prieš pirkdami ką, seneliai pirmiau visas senienas turėjo išbandyti iki pergalės. Kol galutinai įsitikindavo, kad neveikia. Tokie žaidimai su aukšta įtampa truko dar porą dienų. O vaizdelių tai prisižiūrėjom iki soties.

Galų gale, išbandę visus laidukus ir kištukus, netgi gavę srovės per pirštus, užvedė tą riaumojantį daiktą.

Nupirkom pjovimo diską, truputį mažoką (40 cm), bet didesnio nepavyko rasti. Išbandėm kaip pjauna medieną. Skersą medį pjauna lengvai. Bet kai pradėjom pjauti rimtus balkius išilgai prasidėjo problemos. Variklis per silpnas, kad pakelti dideles apkrovas, o ir diskas turputį per siauras. Čiut pasisukęs medis stringa diske, degina.

Štai tokios žymės liko bandant pjauti 20×20 balkį.

Vienas pats zeimeris jo neįveikė. Teko pagelbėsi su rankiniu “zeimeriuku”. Įpjauni su zeimeriuku 5 cm iš vienos pusės, tada kitus 5 iš kitos pusės. O likusius vidinius 10 cm jau ima didysis zeimeris. Tiesa ne visus iš karto. Irgi po pusę. Pirmiau iš vienos pusės, po to apverčiam ir iš kitos vėl pjaunam. Diskas mažas, tai neima giliai.

Patiko (0)


Atgal į: Zeimeris