Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2011-04-25

Kaip rišam armatūrinius karkasus sąramoms

Publikuota: 2 aukštas, Prietaisai, įrankiai, medžiagos...

Antro aukšto durų ir langų sąramoms reikėjo taip pat rišti armatūrinius karkasus. Kadangi paruoštukinės vielutės jau baigėsi kadai kada, teko imtis rankinio būdo. Jis irgi pakankamai įdomus, net malonus ir raminantis.

Imi ploną vielą 1mm storio. Nežinau iš kur ją diedas partempė, bet nemažas ritinėlis pas mus jos yra. Imi tą vielą ir karpai su replėm “kusačkėm” maždaug 30-40 cm ilgio gabaliukais. Po to tą vielą lenki pusiau ir turi vielytę rišimui.

Įrankį rišimui jau reikia gamintis iš storesnės vielos. Tam tikslui pasinaudojom storesne viela - 6mm. Čia jau diedas parodė savo meistriškumą ir žinias.

O toliau viskas paprasta. Imi vielutę (dvilinką) lenki ją pusiau apimi rišimo mazgą ir suki, kol vielutė sukdamasi prisispaudžia prie armatūros ir ją suveržia. Jei dar kliba, galima imti antrą vielutę ir kita puse kryžmai vėl veržti.

Surišti reikia, nes po to vibruojant lengvai gali atsipalaiduot ir iškeliaut armatūra, prisiliesti prie klojinio, o tada rūdys keliaus į išorę. Arba visai atsipalaiduos ir iškris… tada jau nebūsi tikras, kad išlaikys apkrovas. Kai konstruktorius pats riša armatūras, tai bent jau ramiai miegos, kad nesugrius namas dėl jo kalės.

Tokiu būdu surišam visus mazgus kur reikia. Čia jau pagal apkrovas ir armatūros storį paskaičiuota kur kaip reikia surišti. Aišku didžiausias procentas lieka apsidraudimui….

Surišam tokias kopetėles.

Daug tų vielučių galiukų, velniškai trukdo po to prieiti, braižo… Stengiamės bent į vieną pusę jas nukreipt, kad rankų nesusibraižyt.

Po to tas kopetėles surišam viena su kita, kad gautųsi jau erdvinis modelis.

Taip ir žaidžiam. Raminamai veikiantį žaidimą.

Gal ir per sudėtingai, gal ir per skrupulingai… bet kai sau, tai nei laiko nei energijos negaila…

Patiko (0)


Atgal į: Kaip rišam armatūrinius karkasus sąramoms